Atatürk Havalimanı’nda Patlama !

Atatürk Havalimanı’nda patlama
Atatürk Havalimanı’nın Dış Hatlar geliş terminalinde iki patlama meydana geldi, yaralılar olduğu belirtiliyor. DHA’nın geçtiği bilgiye göre olay yerinde 1’den fazla cansız bedenin bulunduğu belirtiliyor. Atatürk Havalimanı’nda bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerinde 1’den fazla cansız bedenin olduğu bildiriliyor.
CNN TÜRK’te yayınlanan Didem Arslan Yılmaz ile Türkiye’nin gündemi programına bağlanan görgü tanığı Ercan Ceyhan’ın ifadesine göre havalimanında bulunan taksiler yaralıları taşıyor. Tanığın ifadesine göre havalimanında önce silah sesleri daha sonra ise iki patlama meydana geldi ve olay yerinde çok sayıda ambulans bulunuyor.

Türk yetkililer: Atatürk Havalimanı’nda patlama, yaralılar var

Türk yetkili Reuters’a olayla ilgili açıklamada bulundu. Yetkiliye göre, Atatürk Havalimanı’ndan iki patlama meydana geldi ve yaralılar var.

Giriş-çıkışlar kapatıldı

Sağlık ekipleri ilk müdahalesini yaptığı yaralıları hastanelere sevk ederken, Atatürk Havalimanı giriş ve çıkışa kapatıldı.

Kriz masası oluşturuluyor

Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlama hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve İstanbul Valisi
Vasip Şahin’i telefonla arayarak bilgi aldı.

Yıldırım, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı bünyesinde kriz masası oluşturulması talimatını verdi.

 

patlamaa

loading...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*